OTC WHFB
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Terepasztal és tereptárgyak készítése

4 posters

Go down

Terepasztal és tereptárgyak készítése Empty Re: Terepasztal és tereptárgyak készítése

Témanyitás  Boci 2011-04-15, 9:50 am

Ha valakinek van affinitása és szeret nyomtatni/ragasztgatni... néhány dollárért van itt minden:
http://www.worldworksgames.com/store/index.php

itt van néhány free is:
http://www.davesgames.net/wfrp2/

Boci
warlord
warlord

Hozzászólások száma : 1534
Join date : 2011. Jan. 12.
Tartózkodási hely : Budapest

Vissza az elejére Go down

Terepasztal és tereptárgyak készítése Empty Re: Terepasztal és tereptárgyak készítése

Témanyitás  Dugó 2011-04-09, 8:30 am

Brothers!...

Mivel ez a mágnesezősdi kicsit káosz nekem úgy dönöttem inkább régi 1 forintosokat rakok a talpakba PVA glue-val..már kb. 60 csontit megcsináltam és k..jól megtartja, alig lehet feldönteni a figurát..a problémém az, hogy elfogyott az 1FT-som..ha valakinak rohad otthon és nem kell átveszem szívesen..mondjuk 2ft.-ért!:-))))
Dugó
Dugó
warlord
warlord

Hozzászólások száma : 1287
Join date : 2011. Jan. 12.

Vissza az elejére Go down

Terepasztal és tereptárgyak készítése Empty Re: Terepasztal és tereptárgyak készítése

Témanyitás  Soma 2011-04-06, 4:56 pm

Én megtekinteném a műveidet, utána döntenék.
Soma
Soma
warlord
warlord

Hozzászólások száma : 270
Join date : 2011. Jan. 12.

Vissza az elejére Go down

Terepasztal és tereptárgyak készítése Empty Mágnesek!

Témanyitás  korintex 2011-04-06, 4:30 pm

No srácok!

Boci - és mindenkinek a mágnes-talp projektben pár infót itten leírok, hogy értsétek :

Neodim mágnes:
A legerősebb mágnes jelenleg ami forgalomban kapható - kicsi 1mm vastag is létezik, és árulják - de sajnos elégé drága - 50-60ft -is lehet 1db. - így a sok-sok modell talpának rögzítéséhez nem olcsó mulatság fog történni - 100-200modellnél!!! még ha lealkudsz is 30ft-ra (ha nagyobb tétel- ez olyan 1000-2000db.) elégé drága....

Mágnesszallag:
Biztos láttátok már, műanyaggal keverik a mágnesport, így olyan lesz mint a hűtőmágnes..
Megvettem, bevágtam a talpba, és igen működik, eléggé fog, hogy a vas unitbase-t megfogja!! - SAJNÁLATOSAN amikor fűvet ragasztottam a unitbase-re már nem fogott!!!!! ehh - ennek métere 300-1000ft a boltokban

kerámia mágnes:
Jelenleg ez a legmegfelellőbb mágnes amit találtam - a fűvön keresztül is jól fog, és elégé barátságos az ára - 1db / 6ft. ami sajnálatos, nem gyártanak 2mm vastagott ebből..csak 3mm vastagott (3mm x D:5mm) - nincs téglalap, csak henger.... így ez azt jelenti- hogy a talp belső befogadó mérete - 2mm mélységű, tehát 1mm kiáll... a modell ha nem a füvezett vas talpra rakod, akkor billeg sajnos...(de a vas füves részen kiba jól fog..és áll)

még vadászok, ha többet tudok szólok..

Ha valakit valamelyik megoldás érdekel- akkor hajrá.. hívhattok stb.

Jah még valami:

5db - 5x10cm, 5db- 10x10cm 5db 20x10cm -es fémlemez vágva és sorjázva - 2000ft-omba került egy kipufogósnál... jelenleg be vannak füvezve stb.
korintex
korintex
warlord
warlord

Hozzászólások száma : 361
Join date : 2011. Jan. 14.

Vissza az elejére Go down

Terepasztal és tereptárgyak készítése Empty Re: Terepasztal és tereptárgyak készítése

Témanyitás  Boci 2011-04-06, 8:48 am

Találtam egy elég jó blogot ha valakit érdekel elég sok festési+egyébb technika le van írva szépen:
www.massivevoodoo.blogspot.com

Mellesleg:
http://www.hasslefreeminiatures.co.uk/range.php?range_id=58&subcat_id=58

Ubi itt lehet rendelni 1mm maga mágneseket, ráadásul neodim, úgyhogy jó erős, bár nem emléxem te mennyiért vettd darabját itt a 2-5 mm 2-3000 forintért van 50 darabos...ha gondolod.

Boci
warlord
warlord

Hozzászólások száma : 1534
Join date : 2011. Jan. 12.
Tartózkodási hely : Budapest

Vissza az elejére Go down

Terepasztal és tereptárgyak készítése Empty Elkészült a legszuperebb terepasztal!

Témanyitás  Soma 2011-03-16, 4:40 pm

Bizony! És 26.-án fel is avatjuk Tomával! Kíváncsi leszek a véleményére! Very Happy
Soma
Soma
warlord
warlord

Hozzászólások száma : 270
Join date : 2011. Jan. 12.

Vissza az elejére Go down

Terepasztal és tereptárgyak készítése Empty Re: Terepasztal és tereptárgyak készítése

Témanyitás  Boci 2011-03-01, 12:03 pm

hali!

Van valakinek tapasztalata műgyanta öntésben? Csak mert ólom kevésbé formázható és körülményesebb a kezelése öntése is . Csak ugye a műgyanta kezelése ahogy hallom szintén kényes illetve zsugorodik száradáskor valamennyit.
Ha valaki öntöt már ilyet megoszthatná.

peace

Boci
warlord
warlord

Hozzászólások száma : 1534
Join date : 2011. Jan. 12.
Tartózkodási hely : Budapest

Vissza az elejére Go down

Terepasztal és tereptárgyak készítése Empty Re: Terepasztal és tereptárgyak készítése

Témanyitás  Dugó 2011-02-19, 12:29 am

Benne vagyok!..de ez csaka mágnes része és kell még akkor valami fém amit az osztagrács aljába rakunk nem?
Dugó
Dugó
warlord
warlord

Hozzászólások száma : 1287
Join date : 2011. Jan. 12.

Vissza az elejére Go down

Terepasztal és tereptárgyak készítése Empty Re: Terepasztal és tereptárgyak készítése

Témanyitás  Boci 2011-02-18, 10:15 am

Dugó írta:Ez itt ez jónak tűnik ez a szallagos móka..de hol van ez helyleig?

Ha valaki vesz szóljon, beszállok!

Címe: H-1172 Bp. Cinkotai u. 6/14 (A Cinkotai úti üzletsor majdnem végén)
Elvileg ez keresztúron az újlak lakótelep előtti üzletsor illetve annak a cinkotai úton lévő nyúlványa. Soma jár arrafelé szerintem egyszer összebeszélhetünk és vehetünk közösen egy nagy tekercset és feldaraboljuk. Gondolom olyasmi lehet mint a hűtőmágnes erősségben, de ez szerintem pont elég nekünk. Ugye 1000 HUF 1 méter, ami 40 nagy base illetve 50 kis base babához elég (illetve lehet felezve is elég akkor ugye a duplája)

Boci
warlord
warlord

Hozzászólások száma : 1534
Join date : 2011. Jan. 12.
Tartózkodási hely : Budapest

Vissza az elejére Go down

Terepasztal és tereptárgyak készítése Empty Re: Terepasztal és tereptárgyak készítése

Témanyitás  Boci 2011-02-18, 10:11 am

eddig kétszer látogatta meg az oldalt tudomásom szerint, úgyhogy ne nagyon számíts rá, hogy elolvasta a kérdésed... meglehetősen antiszociális a lelkem Very Happy
telefonon hamarabb eléred

Boci
warlord
warlord

Hozzászólások száma : 1534
Join date : 2011. Jan. 12.
Tartózkodási hely : Budapest

Vissza az elejére Go down

Terepasztal és tereptárgyak készítése Empty Re: Terepasztal és tereptárgyak készítése

Témanyitás  Soma 2011-02-18, 10:02 am

Bazsi nem szokott ide írni?
Soma
Soma
warlord
warlord

Hozzászólások száma : 270
Join date : 2011. Jan. 12.

Vissza az elejére Go down

Terepasztal és tereptárgyak készítése Empty Re: Terepasztal és tereptárgyak készítése

Témanyitás  Dugó 2011-02-17, 4:41 pm

Ez itt ez jónak tűnik ez a szallagos móka..de hol van ez helyleig?

Ha valaki vesz szóljon, beszállok!
Dugó
Dugó
warlord
warlord

Hozzászólások száma : 1287
Join date : 2011. Jan. 12.

Vissza az elejére Go down

Terepasztal és tereptárgyak készítése Empty Re: Terepasztal és tereptárgyak készítése

Témanyitás  Boci 2011-02-17, 9:44 am

Találtam egy ilyen linket..szerintem nem lehet rossz megoldás a nemrég (Ubi által) felmerült base és osztagrács mágnesezésére, de akár pl erdő rögzítésére is jó lehet (ugyis mindíg le kell venni a fákat, ha belemegy valaki)

http://szupermagnes.hu/spd/MSZ-SZAL-12_7x1_5/127_mm_szeles_ontapados_magnesszalag


Boci
warlord
warlord

Hozzászólások száma : 1534
Join date : 2011. Jan. 12.
Tartózkodási hely : Budapest

Vissza az elejére Go down

Terepasztal és tereptárgyak készítése Empty Re: Terepasztal és tereptárgyak készítése

Témanyitás  Dugó 2011-02-14, 5:12 pm

Bazsit kérdezd ő a terepasztal Guru!:-)
Dugó
Dugó
warlord
warlord

Hozzászólások száma : 1287
Join date : 2011. Jan. 12.

Vissza az elejére Go down

Terepasztal és tereptárgyak készítése Empty Terepasztal és tereptárgyak készítése

Témanyitás  Soma 2011-02-14, 5:05 pm

Szeretnék csinálni egy terepasztalt, hogy nálunk is tudjunk játszani. Veszek egy OSB lapot, és arra ragasztanék zöld posztót. A szélére tennék apró lécekből keretet.

OSB lapot veszek az OBIban vagy a Praktikerben: 125cm x 200cm -es jó lesz szerintetek? 120cm széles elég lenne, de a keretlécek miatt egy kis ráhagyás kell. Ezért lesz 125cm. A hosszában nem vagyok biztos, hogy mekkora kell.
Valamint posztót nem tudom, hol vegyek. Bazsi, neked milyen tapasztalataid vannak? Láttam a képeken, hogy gyönyörű terepasztalt készítettél. Tudsz tanácsokat adni?

Köszi!
Soma
Soma
warlord
warlord

Hozzászólások száma : 270
Join date : 2011. Jan. 12.

Vissza az elejére Go down

Terepasztal és tereptárgyak készítése Empty Re: Terepasztal és tereptárgyak készítése

Témanyitás  Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

Vissza az elejére


 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.