OTC WHFB
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Toma vs. Boci Kampány

4 posters

Go down

Toma vs. Boci Kampány Empty Re: Toma vs. Boci Kampány

Témanyitás  Dugó 2011-07-07, 9:01 pm

na jó...mer nem volt egyértelmű a leírásból...
Dugó
Dugó
warlord
warlord

Hozzászólások száma : 1287
Join date : 2011. Jan. 12.

Vissza az elejére Go down

Toma vs. Boci Kampány Empty Re: Toma vs. Boci Kampány

Témanyitás  Boci 2011-07-07, 5:43 pm

-2 mivel sűrű, de átlátható azaz lőni lehet

Boci
warlord
warlord

Hozzászólások száma : 1534
Join date : 2011. Jan. 12.
Tartózkodási hely : Budapest

Vissza az elejére Go down

Toma vs. Boci Kampány Empty Re: Toma vs. Boci Kampány

Témanyitás  Skulltaker 2011-07-07, 4:05 pm

Nos akkor most hogy müködik az erdő ebben a csatában ? és most nem a rulebookra gondolok!!!
Skulltaker
Skulltaker
warlord
warlord

Hozzászólások száma : 1370
Join date : 2011. Jan. 13.
Tartózkodási hely : warp

Vissza az elejére Go down

Toma vs. Boci Kampány Empty Re: Toma vs. Boci Kampány

Témanyitás  Soma 2011-07-07, 2:17 pm

Az erdő csak lágy fedezéket ad (soft cover), és emiatt csak -1 büntetés jár a lövésre a szabálykönyv szerint.

Köszi a beszámolót, érdekes volt! Very Happy
Soma
Soma
warlord
warlord

Hozzászólások száma : 270
Join date : 2011. Jan. 12.

Vissza az elejére Go down

Toma vs. Boci Kampány Empty Re: Toma vs. Boci Kampány

Témanyitás  Boci 2011-07-06, 4:53 pm

Csak átjutásért. a kill csak csökkenti az ellenfél által szerezhető pontokat

Boci
warlord
warlord

Hozzászólások száma : 1534
Join date : 2011. Jan. 12.
Tartózkodási hely : Budapest

Vissza az elejére Go down

Toma vs. Boci Kampány Empty Re: Toma vs. Boci Kampány

Témanyitás  Skulltaker 2011-07-06, 3:19 pm

Az első csatában most van vp gyilkolásért ? vagy csak átjutásért ?
Skulltaker
Skulltaker
warlord
warlord

Hozzászólások száma : 1370
Join date : 2011. Jan. 13.
Tartózkodási hely : warp

Vissza az elejére Go down

Toma vs. Boci Kampány Empty Re: Toma vs. Boci Kampány

Témanyitás  Dugó 2011-07-06, 3:03 pm

A kampány leírásnál azt írta a szabály, hogy a pályán teljes hosszában 10" széles átláthatatlan , átlőhetetlen erdő van...ezt te írtad..én erre gondoltam...

Dugó
Dugó
warlord
warlord

Hozzászólások száma : 1287
Join date : 2011. Jan. 12.

Vissza az elejére Go down

Toma vs. Boci Kampány Empty Re: Toma vs. Boci Kampány

Témanyitás  Boci 2011-07-05, 10:41 pm

Dani ezt már megvitattuk, amikor kijött a (. kiadás...és le lettem én is ugatva akkor, hogy szabály szerint az erdő nem takr hanem hard cover, mertkülönben olyantereptárgyakatépítekhogybefediapályát vérpistikés kommentek miatt.
Úgyhogy lehet lőni -2-vel az erdőn át... scratch
Kata dobott helyettem javarészt, jót is rosszat is vegyesen, de a legszarabbat pl. a vazsi halálát magam alkottam Very Happy
AZ earting rodot pedig meg tudnám oldani saját varázstágyal is (ami játék végéig él folyamatosan neked is nekem is) csakhogy 1 arcane item lehet egy kariánál, az meg ++spell volt, a többiek meg mind odalent kódorogtak, így nem számítottak pályán levőnek...De nem para benne van a kalapban ez is, így néha elő kell jönnie ennek a dobásnak is.

Jah tényleg nem beszéltünk meg 2 dolgot a kampányhoz pontosan:
1., az első küldetésben ha átér egy egység nem a teljes (kezdeti) értékét kapod meg, hanem csak annyit amennyien maradtak (ergo számold ki mennyi darabja + command group + egyéb) és azt írjátok csak
2., a 3. csatánál hozható bónusz tárgyakat én úgy kezeltem, hogy rájuk is érvényes az ugyanabból az item tipusból nem lehet több egy karakternél szabály, (vagyis csak a pontot nem számoltam érte). Ha ez így nem frankó valakinek akkor szóljon

Boci
warlord
warlord

Hozzászólások száma : 1534
Join date : 2011. Jan. 12.
Tartózkodási hely : Budapest

Vissza az elejére Go down

Toma vs. Boci Kampány Empty Re: Toma vs. Boci Kampány

Témanyitás  Dugó 2011-07-05, 9:03 pm

Jó szarul dobhattál Boc...Toma meg kezd bebitangodni ezekkel az új orokkal...fel kell kötnöm a gatyót ellene...

Boci mé nem használsz Erarthing Rodot?..csak 25p..
Dugó
Dugó
warlord
warlord

Hozzászólások száma : 1287
Join date : 2011. Jan. 12.

Vissza az elejére Go down

Toma vs. Boci Kampány Empty Re: Toma vs. Boci Kampány

Témanyitás  Dugó 2011-07-05, 8:57 pm

Nem értem most akkor mégis lehet átlőni az erdőn az 1-es csatában?...Magic Missile-k hogy működnek?
Dugó
Dugó
warlord
warlord

Hozzászólások száma : 1287
Join date : 2011. Jan. 12.

Vissza az elejére Go down

Toma vs. Boci Kampány Empty Re: Toma vs. Boci Kampány

Témanyitás  Boci 2011-07-05, 6:42 pm

2000 pont

Kincskeresőre raktam össze a sereget. 3 hős a gyors és biztos ölésre lett összerakva megfelelő védelemmel. Az egyetlen felszínen maradó lordom pedig egy 4 szintű slaanesh wizard lett (tovább víve az elhibázott gondolatmenetemet, miszerint az orkokra könnyen hathatok pszichológiával) Mivel úgy terveztem, fent nem igazán írok pontot, igyekeztem nagy védelemmel ellátott kemény egységeket hozni. Egy 25 fős tzeentch warrior osztag (3+/5++) egy 6 fős dragon ogre csapat és egy hellcannon fért bele a maradék pontokba.
Toma ismét a savage orkokra fektette a hangsúlyt, a nagy bánatomra. Érkezett még egy nagyobb nightgoblin osztag, egy farkaslovas egység és egy pók. Erős caster támogatás 1 lvl 4 sámán (a pókon) 1 lvl 2 goblin és egy lvl 2 ork sámán mellett Gitilla a hun vezette a lovas csapatot.
A pályára felkerült 3 kerítés (egy égő, egy feart okozó és egy destrónak I-t felező) egy I tesztre D6 modellkill mocsár, valamint egy sphynx, ami 6” belül vagy sebez vagy tápol I teszt dobás függvényében karaktereknek.
Én kezdtem a csatát és első mozdulattal már másztam is a föld alá. Az egységekkel nem mozgolódtam, igyekeztem elérni, hogy minél később kezdjünk a közelharcba.
2 spellt sikeresen elnyomtam (a goblinokat beküldtem egy mocsárba és próbáltam marcholás gátló sebzést okozni a savage orkokon sajnos sikertelenül) az ultimate spellemet (T tesz -1 wound ellenében) Toma sikeresen ledispelelte. A hellcanonnal megpróbáltam kiszedni a pükot, de sajnos elfújta a lövésem a szél .
Megindult a zöld horda (ki a mocsárba, ki az ellenfél irányába), a farkas lovasok lövési pozícióba helyezkedtek (a neves hero miatt Ws 4, march után lövés, és no movement penalt, ami meglehetősen jó, eltekintve a 3-mas erőtől)
Mágia fázisban érkeztek a debuffok és buffok (armor piercingtől, poison attackig, újradobatásokon keresztül). A nyilfelhőt egy káosz törpe kezelő élete bánta (szerncsére még nagy lőtávon álltak a farkasok, ezért nem lett súlyosabb a veszteség)
Második körmben megkezdtem a kincsvadászatot. Elsőre kihalásztam egy kis cuccot (25 Vp) és összeakadtam egy barlangi szörnnyel, akit a peches dobásnak köszönhetően nm sikerült egyből megölnöm.Mozogni nem mozogtam mágia fázisban pedig kezdtem castoltam a szokásos, kis spell, nagyobb spell ultimate spell…az ultimatéra sikerült 3 hatost is dobni, így jöhetett a miscast dobás. Természetesen a legrosszabb verzió jött ki. Nagy template 10-es erő levitt 7 warriort, majd a porál hipp hop benyelte a generálomat.. F*sza, ennyit a fenti csatáról.
Sovány vigaszt jelentett, hogy fele savage opk is elhullott a T teszt dobálásban.
Innentől kezdve teljesen elpártolt a szerencse a fenti csatában. Toma íjászai leszedték a maradék kezelőket az egyedül maradt hellcannon, még behozhatta volna a pontját, amennyiben a 3d6-os rampage „rohammal” sikeresen belecsapódtam volna a farkasokba. Sikerült 3 kockával 4-es összértéket kidobni, így nemhogy el értem a lovasokat, még oldaba is kapott egy pók. Természetesen le is esett az ágyú (igaz csak 2 kör alatt).
A warriorokat egy gyönyörű hosszútávfutókat megszégyenítő rohammal elkapta Toma és az általam okozott 0 (azaz nulla) darab sebzésre felelve megfutamította őket. Az egyedül maradt dragonogre csapat sem húzta sokkal tovább és 2 körön belül az enyészeté lett.
Hozzátenném, hogy az ilyen mértékű megsemmisüléshez, azért jócskán kellettek a gobbók szemét kis spelljei (minden to, hit to wound és armour teszt 6 os dobását újra kellett dobnom, ő pedig poisonnel armour piercinggel és olykor újradobásokkal is fel volt tápolva). Mivel kiesett a nagy sorcererem esélyem sem volt dispellelni és a visszatartó spelljeim sem álltak rendelkezésemre. Maradt az egyetlen pontszerzési lehetőség a barlangokban. Ösze is szedtem 450 VP-t így csupán 1500 pont körüli eredménynel kaptam ki és jónéhány ingyen tárgyat szereztem a harmadik meccsre.
Toma úgy döntött nem elég erős a kutakodáshoz, így ő bónuszt lent nem szerzett.

Boci
warlord
warlord

Hozzászólások száma : 1534
Join date : 2011. Jan. 12.
Tartózkodási hely : Budapest

Vissza az elejére Go down

Toma vs. Boci Kampány Empty Re: Toma vs. Boci Kampány

Témanyitás  Boci 2011-07-05, 6:42 pm

500 pont:

Meglehetősen kevés pont volt ezért elég nehéz dolog volt a drága hőseimből kiválasztani a megfelelőt. Úgy döntöttem, mivel Toma Ork végre használhatom Slaanesh apaanya előnyeit és egy lvl 2 sorcy-t vittem (puccos *csával mert a mark és a level upgrade pont 125 pontra hozta ki). A marauder olcsó ezért 2*10 fő jött belőlük (tzeentch mark és shield az 5+ wardhoz bunkernek és slaanesh mark a pánik elkerüléséhez a másiknak) egy 6 fős kutya csapat volt hivatott a biztos victory pont hozására (M7) és a meglepi egység egy 3 fős dragonogre csapat volt (igaz drágábbak mint a sima ogrék, viszont a 4 wound és M7 miatt inkább őket választottam)
Toma sikeresen meglepett, ugyanis teljesen efelejtkeztem a savage orkokról, akik mivel frenzyznek, immunisak a psychológiára. Jól bebuktam a psychóra építő varázslataimmal.
2* 15 fős savage ork banda érkezett, kiegészítve egy kis csapat (10 fő) goblin csapattal és egy pókon lovagoló hírnökkel. Mondhatjuk, hogy nem örültem…

Toma kezdte a csatát. Mivel az erdő teljes szélességében húzódott a pálya közepén a march-ról egyenlőre szó sem lehetett néhány puhatolódzó lépést tettek előre a zöldbőrűek. Mágiát nem használtak így jött a lövés fázis. Botor módon külön állítottam a sorcymat, bízva a távolságban és az erdő takarásában. Hibás, majdnem végzetes lépésnek bizonyult. Egy fekete tollú nyilvessző utat talált a fák sűrűjében (+6/4+) és az 3 erő a 4-es T ellen is elég volt én pedig természetesen elbuktam a 4-es menőmet (-1 wound).
Első lépésem ezután a marauder bandához való csatlakozás volt. Megindultam előre alapmozgással (nem akartam én sem dangeroust dobni). A kutyák bal szélen nyomultak a 7-es mozgásukkal, bíztam benne, hogy Toma nem fog foglalkozni velük és hozzák a kevéske pontjukat. Magic phase-ben az egyetlen legális célpontot kipécéztem magamnak. A goblinok először dobtak egy pániktesztet, sajnos sikeresen, a második varázslatom azonban bejött, amivel elküldtem a kicsi csapatot a pálya másik vége felé (a spell kötelezi a célpontot, hogy a kijelölt pont felé menjen amíg el nem éri azt,vagy le nem dispellelik). Ezzel meg is szabadultam az egyetlen távolsági fenyegetéstől.
Jött Ismét Toma jött, túl óvatosan viselkedve nem igazán mozdult (félt a dragon ogréktól és az oldalba támadástól) ezzel megadta nekem a helyzeti előnyt, hogy az ő alapvonalához közel küzdhetünk. Mivel a killért nem járt pont ez nekem kedvezett. A gobbókról leszedte a varázslatot, de így is háttal maradt nekem, hiszen annak hatása már a mozgás fázis után múlt csak el.
2 körömben megint közelebb nyomultam, de nem mertem megkockáztatni a savagek ellen a frontális támadást (3 ütés/darab azért elég jó visszatartó erő). A goblinok ismét megkapták a kényszerítő spellt így a lövéstől ismát nem kellett tartani. Toma ismét kivárt (és ismét fogyott egy köre az átmozgatásra).

Ki használtam a háttal álló gobbókat, a következő körömben sikeresen megrohamoztam a Dragonokkal igaz az erdő jó összeszurkálta az egyiket (2woundot is benyeltem 3 db dangerous dobásból…pech). A kutyák már majdnem kiértek az erdőből és közeledtek az első pontjaimhoz. Közelharcban egy sebet sikerült a goblinoknak beerőszakolniuk (jól meglepett ismét Toma, mivel kiugrott 3 goblin assasin és csupán annyi mázlim volt, hogy a killing blow nem vonatkozik a dragon ogrékra), azonban a roham + hátulró ütés természetesen megtette a hatását így megfutottak. Sikerült a legázolás és a kedvező pozíciónak hála oldalról beleakadtam a futáros savage ork csapatba.
Jött Toma köre és egy (számára) mázlis aminosity dobás, kötelezően rohamoznia kellett a kutyáimra. A rohamtávot meg is dobta így biztosra vehettem azok pusztulását, akik eddig úgy tűntek biztos pontot hoznak (be is következett darabra lettem verve). Az oldalba kapott másik ork banda állta a sarat igaz csupán a hero és egy ork ütött rám én is csak egyet tudtam sebezni így nyerték a harcot a zöldek. Az LD tesztem sikerült, Toma pedig dönthetett, maradebben a pozícióban vagy szembe fordul a dragonogrékkal és oldalból kapja a közeledő maraudereket. Úgy döntött jobb ha marad minden ahogy áll.

Ismét én következtem, jött a beígért roham a marauderektől, 3 áldozatot követelt az erdő, ez is fájt. A hadi szerencse itt mellém szegődött, egyrészt elég jól dobtam a páncél és ward saveket, másrészt az hogy Toma ne legyen steedfast a 2 záró stompnak sikeresnek kellett lennie, ami össze is jött. Futottak az orkok és benne a futár a legázolás pedig ismét sikeres volt.
Toma a megmaradt orkokkla visszafordult rám, hogy egy sikeres rohammal elkapja valamelyik egységemet és ezzel redukálja a pontkülönbséget.

Jött a köröm a dragon ogrék és a mellette harcoló marauder csapat sikeresen átjutott a pályán a hősöm pedig 1 lépésnyire szintén megközelítette a pályaszélt.
Az utolsó izgalom maradt csupán, Toma roham dobása. 9-es dobásra volt szükség ő pedig 8-at dobott… ez neki pechet, nekem pedig biztos győzelmet jelentett.


A hozzászólást Boci összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb 2011-07-05, 10:48 pm-kor.

Boci
warlord
warlord

Hozzászólások száma : 1534
Join date : 2011. Jan. 12.
Tartózkodási hely : Budapest

Vissza az elejére Go down

Toma vs. Boci Kampány Empty Toma vs. Boci Kampány

Témanyitás  Boci 2011-07-03, 10:33 pm

Hali!

Gyorsjelentés...
2 kör első két meccsét toltuk Tomával, 500 pontosat megnyertem nagyon, 2000 pontosat bebuktam nagyon.
Szereztem sook sooook csillogó tárgyat ez azért vígasztal.
Hamarosan írok szép csillogó csatajelentést, mindenki nagy örömére Smile

Orkok kemények, a miscast tábla pedig bekaphatja pig

Boci
warlord
warlord

Hozzászólások száma : 1534
Join date : 2011. Jan. 12.
Tartózkodási hely : Budapest

Vissza az elejére Go down

Toma vs. Boci Kampány Empty Re: Toma vs. Boci Kampány

Témanyitás  Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

Vissza az elejére

- Similar topics

 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.