OTC WHFB
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Legendás Dwarf vs. Lizard 2010.02.20

2 posters

Go down

Legendás Dwarf vs. Lizard 2010.02.20 Empty Re: Legendás Dwarf vs. Lizard 2010.02.20

Témanyitás  Soma 2011-02-21, 1:22 pm

Köszi a beszámolót!
Kívácsi leszek a törpök hogyan mesélik el! Very Happy
Soma
Soma
warlord
warlord

Hozzászólások száma : 270
Join date : 2011. Jan. 12.

Vissza az elejére Go down

Legendás Dwarf vs. Lizard 2010.02.20 Empty Legendás Dwarf vs. Lizard 2010.02.20

Témanyitás  Boci 2011-02-20, 9:48 pm

képeket, amint Ubi átküldi felteszem/vagy felteszi ő a galériába

Lezajlott a kampány 3. mérkőzése is Ubi (dwarf) és köztem (Lizardmen). Ubi volt a védő fél.
Mivel Törpe ellen mentem kénytelen voltam kilőni a második pályára tartogatott seregem, mivel nem mertem mágiával szembemenni velük.
Ubi gunline sereggel érkezett, egy Nyílágyú, két Gyrocopter és egy Runesmith „színesítette” a 9 csapat thundererből álló összeállítást. nem kell mondani, hogy nem volt nagyon jó kedvem mikor megláttam a dolgot. Mivel ő volt a védő, neki kellett felállítani az egységeit először és így én behelyezkedtem hatósugaron kívülre (24”), valamint ahol tudtam takarásba a szép u alakba rendeződő puskások elől. Ütő sereget hoztam 2*24 saurus blokkot, egy flankelő gyors Cold One csapatot, egy adag skink skirmishert, 3 terradont repkedni és egy kis csapat scout kaméleont. A sereget egy saurus lord vezette cold one-n a védelmet pedig egy stegadonon ülő Engine of Gods-ot kezelő priest adta..sajna a pontból már csak egy skink herora futotta, így ő volt kénytelen a BsB szerepét betölteni.
Bár Ubi kezdett, sikerült hatósugáron kívül állnom és mivel a puskások move or shoot átokkal súlytottak, nem tudott kárt tenni bennem. Az egész sereggel hátrált (majdnem a felezővonalra állította kezdéskor őket). Egyedül a nyilágyú tudott pályára állítani egy lövedéket, áldozata és az első vér szerencsés nyertese egy saurus ifjonc volt. Az egyik Gyro rástartolt a scout egységemre, de mivel march után nem tud lőni, kárt nem okozott ő sem. Jöttem én, megindultam előre…a saurus blokkok a középpályán masíroztak, a cold one lovasság pedig jobb oldalon belekezdett a bekerítő manőverbe. A repülő lovasságom és a skirmisher egység az erdőben keresett menedéket a lövések elől, a stegadon pedig miután a saurusok fél-takarás védelmét magáénak tudta beindította az engine-t és felvonta az 5+ ward pajzsot maga köré 12”-ben. A priestem egyetlen varázslata a heaven signature spell volt ami 1-el rontja a to-hitet és az ld-t. Sikeresen ki is kasztoltam 4 kockával, Ubi pedig 5 kockával sikeresen nem dobott 2 fölé Smile. Az áldozat a nyílágyú volt. Lövés fázisban a scoutjaim megsorozták az egyik thunderer osztagot és sikeresen véget is vetettek 2 törpe pályafutásának. A skirmisherek az erdőn keresztül rálőttek a Gyro-ra egy woundot okoztak i nekik.
Jött Ubi megkezdődött a sortűz. Az egyik Gyro ráköpött a scoutjaimra leredukálta az 5 fős létszámot kettőre, a másik pedig a Skirmishereket vette célba és meg is felezte létszámukat, valamint az egyik Terradon is megfőtt a gőzben. A skirmisher csapat elrontotta a pánik tesztjét és megfutott, de a scoutok kitartottak. 40 thunderer megsorozta a BsB-s osztagomat le is szedett egy 6 fős sort belőlük (az 6+ és 5++ sem tudta megmenteni teljesen a seggem) Tűz alá került a Cold one lovasság is, a puskák lövései ugyan lepattogtak róluk, a nyílágyú azonban még rontott célszámmal is sikeresen eltalálta őket és lekapott 2 főt közülük. Innentől a gyorsaság volt a kulcs elem sietnem kellett előre. Rohamot jelentettem a lovasságggal, Ubi szokásos trükkjével megfuttatta a célpontot. Redirectálás helyett (a másik célpont veszélyes terepen volt és nem mertem bevállalni) inkább kifuttattam a csapatot és így kikerültem a nagyja lövész 90°-ából. Középen masíroztam tovább előre a 2 megmaradt terradonnal pedig átrepültem a tüzérségi vonal felett és jól a fejükre pottyantottam néhány követ (az egyik szerencsétlen kurtalábút agyon is nyomtam vele). A skirmisherek a BsB közelségéből erőt merítve rallyztak és megfordultak a scoutok pedig a domb másik oldalára rohantak a Gyro elől. Jött a mágia fázis, ami a csata mélypontja volt. Egyrész sikerült irresistablet dobni (3 hatos is sikeredett) így a priestem leredukálta a szintjét zéróra, ez még a kisebbik baj lett volna, de elfelejtettem használni az engine-t és így ward nélkül hagytam a csapataimat.
Ubi ki is használta a dolgot és a jól szétlőtte a BsB-s saurusokat talán ha egy sor maradt belőlük. A Nyílágyú belelőtt a tömegbe de kapott még puskagolyót a stega is, igaz nagy kár nem keletkezett, csupán az egyik szerencsétlenül járt kezelő lett a hollók vacsorája. A jobb szárnyon Ubi gondololt egyet és oldalba támadta a Cold one lovasságom 8 főnyi puskással. A csata nem hozott felejthetetlen dicsőséget a lordomnak ugyanis a 4 sebzésdobásomból nem sikerült 2 fölé dobni. A maradék saurus és cold one azért leharapott 2 törpét így sikerült 2-vel nyernem a csatát (2+zászló vs flank). Futott is a gyáva népség Smile.
Ismét én következtem A Cold One-k oldalba bökték az egyik puskás osztagot a nagyobb megmaradt saurus blokk pedig megrohamozta a ynílágyút. Mindkét roham sikeres volt. Próbáltam menekülni a szétlyuggatott másik csapattal és elindultam a pálya másik vége felé gyors iramban. A terradonokat okos módon elfelejtettem mozgatni és bent hagytam egy csapat thunderer előtt. Mágia fázisban az enginevel inkább sebeztem, mivel úgy gondoltam sok a közelharc és nem lényeges annyira a ward. Néhány törpe elhullott de nem volt jelentős a veszteség, egyedül az egyik Gyro kapott több sebet, de sajnos 1 woundon így is megmaradt. A cold one-k szétverték és megfutottatták (az egy életben maradt) thunderert de nem üldöztek, mert bíztam benne, hogy Ubi képtelen lesz dupla egyest dobni, a saurusoknak viszont beletört a bicskájuk a stubborn gépkezelőkbe (főleg mivel az új szabályok szerint max 6 fő fér hozzájuk), Ismét Ubi köre jött, rohamot jelentett lövés helyett a terradonjaimra én persze futottam. Igazándiból nem jutott eszünkbe csak később, hogy a fast cavalry hit and run taktikája miatt, amennyiben rallyzok szabadon cselekedhetek (a charge-on kívül) így ez elhibázott lépés volt (tudatosság nélkül). A másik oldalon egy thunderer osztag bemasírozott a lovasságom elé, hogy feltartsa a flankelő keresztbe rohamozást. Jöttek a lövöldözések. Aki csak tudott rámozdult a menekített saurus csapatomra, de a kemény írha viszonylag jól bírta a lövéseket és a gőzt (maradtunk 5-en) A közelharcban a szupergyors (2-es I, ami a duplája a saurusoknak Smile) törpe kezelők megpróbáltak védekezni, de másodjára már nem jött be a kőfejűség és Ubinak sikerült elrontani a Stubbornt így a gép leesett (én meg nyomtam egy free reformot). Jött a kötelező Charge a lovasokkal, és hogy biztosra menjek a Stegát is betoltam a harcba. A befordult saurusok pedig megkezdték a végigmegyünk oldalból rajtad és felkoncolunk hadműveletet. A terradonok sikeresen rallyztak (jó dolog a cold blood Smile) és menekülőre fogták (az ellenség háta mögé). Az engine ismét elsütötte magát néhány törpe ismét lehullott, aztán jött az impact hit és cold one-k ütlegelése. Darabra hullottak a stuntik. Mivel a saurusok takartak nem volt mit tenni helyben kellett maradnom és páholyból nézni a vérengzést. Jött Uby sikeresen rallyzta a 3 fős thunderer csapatot és sikeresen lefutott (10”) az egy megmaradt thundererrel (mehetett haza a mamájához sírni Very Happy.
Tovább próbálkozott a Gyroval a BsB-s menekülő unitomnál, de szerencsémre csak 1 saurus esett áldozatul a gőznek (maradt 4 fő és a kicsi skink 1 woundon). Próbált helyezkedni a bal szárnyal és megindult előre (ezáltal feladta a lövés lehetőségét) a másik Gyro és néhány puskás sikeresen megszabadított a skirmishereimtől így felírta az első pontokat maga számára. A saurus brigád tovább menetelt középen, hiába no, azért 10 puskás nem csinál nyarat egy teljes blokk gyík ellen. Újabb csapat veszteség ráadásul a menekülés során keresztül futott egy másik csapaton is, akik szintén elrontották a pánik tesztet..kezdett összeomlani az oldal (bár az üldözés nem sikerült) Ismét én következtem. Megrohantam a menekülő törpe bagázst és felkoncoltam őket, majd kimozogtam a 90°-ok nagyrészéből. Próbáltam minél meszebb maradni a jobb oldalon, mivel úgy nézett ki az az egy egység saurus bevégzi a maradék munkát. Igazándiból csak az volt a kérdés, életben tudom-e tartani a szétlőtt BsB osztagomat. A hátralévő körökben még ledaráltam egy thunderer csapatot és az engine nagy nehezen leszedte az egyik Gyro maradék 1 woundját, igaz előtte sajnos a BsB még halálát lelte a forró gőzben. Az utolsó körömben még akivel csak tudtam bemozogtam a védő zónájába, hogy minél több pontot írjak így sikerült 1098 különbséget összehozni.
Ami döntő volt a csatában: az engine 5++ védőburka még úgy is megmentett, hogy egy körben elfelejtettem használni, a cold blood iszonyat táp (3 kockával szinte lehetetlen elrontani az Ld teszteket. Tanulság annyi, hogy 8-as rendszerben a 10 fő nagyon kevés, még akkor is ha törpékről van szó, a nyílágyú viszont nagyon csúnya dolgokra képes taktikailag a stubborn miatt (iszonyat keményen tud akadályozni).


A hozzászólást Boci összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb 2011-02-21, 1:32 pm-kor.

Boci
warlord
warlord

Hozzászólások száma : 1534
Join date : 2011. Jan. 12.
Tartózkodási hely : Budapest

Vissza az elejére Go down

Vissza az elejére

- Similar topics

 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.