OTC WHFB
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

2011. Január 9. TK/VC vs. O&G/WoC

3 posters

Go down

2011. Január 9. TK/VC vs. O&G/WoC Empty Re: 2011. Január 9. TK/VC vs. O&G/WoC

Témanyitás  Boci 2011-01-14, 2:21 pm

Dugó írta:
Azt honnan veszed hogy a Trol hányás a magic?

Warriors of Chaos Army Book page 60. Troll Vomit utolsó sor.... albino

Boci
warlord
warlord

Hozzászólások száma : 1534
Join date : 2011. Jan. 12.
Tartózkodási hely : Budapest

Vissza az elejére Go down

2011. Január 9. TK/VC vs. O&G/WoC Empty Re: 2011. Január 9. TK/VC vs. O&G/WoC

Témanyitás  Dugó 2011-01-14, 2:19 pm

Na ja nem indultak egyenlő esélyekkel a felek...a 2 legtápabb, gyors és ütőss sereg a 2 lassú és középszar army ellen..erre szokták azt mondani, hogy az ütközet eldőlt mielőtt még elkezdődött volna..
Legközelebb fordítva párosodjatok!:-))

Boci!

Azt honnan veszed hogy a Trol hányás a magic?
Dugó
Dugó
warlord
warlord

Hozzászólások száma : 1287
Join date : 2011. Jan. 12.

Vissza az elejére Go down

2011. Január 9. TK/VC vs. O&G/WoC Empty Re: 2011. Január 9. TK/VC vs. O&G/WoC

Témanyitás  Boci 2011-01-12, 3:17 pm

Soma szépen leírta a törénteket én csupán némi kiegészítést tennék hozzá a mi oldalunkról.
Tomával úgy gondolkoztunk, hogy félve a rengeteg íjásztól inkább burtál gyors illetve jól páncélozott egységeket hozunk .(így kimaradt a sok goblin és a sok marauder horda). A terv az volt hogy Toma disznó lovasai az egyik szárnyon, megtámogatva az én könnyűlovasságommal gyorsan elkezdi darálni a szárnyat és utánna végig flenkelünk középig, ahol Grimgor és a Black orkjai megerősítve az én warrior blokkommal nekimegy bárminek, amit talál. A bal szárnyat a nehézlovasságomnak és a Troll királlyal megerősített káosz trolloknak szántam, ezeket Toma szekere támogatta volna.
A nagyobb egységek pl Bone Giant illetve Cascet ellen Valkiát választottam generalnak, aki keresztül fly-olva szinte bármihez odaérhetett volna és jó eséllyel ki is gyak bármi szóló modelt.
Nos a haditerv csak részben jött össze. A jobb szárny annyira tömött volt, hogy a könnyűlovasság sbességének nem is láttam értelmét (most már világos számomra, hogy ezeket csak 1v1 játékokban lehet érdemileg kihasználni, ahol nincs az egész csatamező telítve egységekkel). A középre letett 2 tereptárgy (erdő és egy building) pedig eléggé akadályozott a szabad manőverezésben.
Soma rosszul emlékezett, hiszen a jobb oldalon az Ushabtikba hosszú tanakodás után a malaclovasság szaladt bele, a marák pedig hátrébb maradtak fogadva a keresztből érkezőket (amik így nem is merték flankelni a disznó lovasokat)
Ubi szekerei szerintem a rossz célpont választás miatt semmisültek meg, ezt ő is belátta később, hiszenahelyett, hogy a kisebb loavsságba csapódott volna egy hordányi savage orkot jelölt ki magának. Azt én nem mondanám, hogy haszontalan egység lenne a könnyűszekér, hiszen marékszámra szedte le Toma a Savage Orkokat. Az viszont más kérdés, hogy mivel hordában, 2 fegyverrel, frenzyvel rendelkező csapatba futottak bele a visszaütés teljesen ledaárlta őket (értsd nullára). Körűltekintőbben használva, szerintem sokkkal nagyobb értéke lehet ezeknek a szekereknek!
Ami még kimaradt a leírásból, számítva a gyorsaságunkra és, hogy a harapófogó bezáruljon, egy marauder egységet hoztam azért, viszont azok "hajón" érkeztek Wulfrik vezérletével a 2. körben hátbatámadva a vámpír sereget.
Valkiát sajnos nem igen tudtam teljes mértékig kihasználni, megfelelő célpont híjján belebonyolódott a jobbközépen kialakuló nagy csihi puhiba de számottevő eredményt nem igazán könyvelhetett el.
Grimgor és bandája hozta a tőle elvárhatót vágta az utat maga előtt de a ghoul csapda azért megfogta pár körre őket (ha nem is annyira mint tervezte Soma)
A bal oldal teljesen beragadt, egyrészt egy mocsár miatt (ahol a Trolljaim nem merték bevállalni a menetelést 1-2-re volt nekik a dangerous terrain teszt a szokásos 1 helyett), másrészt a 2 körönkeresztül bukott Stupidity teszt miatt. A végén azért próbaképp Soma nekik ment a kaszásokkal, de a hányást + a király breath weapon hányását nem élték túl.
A legnagyobb meglepetés a nehézlovaságom elvesztése volt, Soma igen jól megkonstruált tervének következtében (ASF+okkam's mindrazor S10).

Minden erősség ellenére azért kicsit túlzottnak tartom a 41* támadó 5-ös erejű warrior "sirámait" Somának, mivel azért nem ennyire egyszerű a képlet. Annyi igazság van benne, hogy nagyon nagy táp, hogy core egységként nálam szerepel egy inkább spec kvalitású unit. Mindazonáltal ennek meg van az ára is. Épp ma olvastam egy fórumon, hogy miért nem éri meg warriort hozni. 15 max. 20 főnél többet nem igazán tudok hozni, mivel rohadt drágák, ezért a horda felállásnak náluk nincs értelme. Mindezek mellett vagy sokat ütnek vagy 5-ös erővel illetve vagy olyan védelemmel rendelkeznek, ami biztosítja, hogy fent is maradjanak egy horda ellenében, mindez együtt nem megy. Tudom hogy még mindíg sokkal erősebb az egyésgeimnagyrésyze mint egy VC vagy TK ezért nem is vitatkozok nagyon csupán a warriorok túlértékelését akartam kicsit rendbe tenni.

Várom a visszavágót én is,már ha lesz hiszen a para még mindíg bennem van ha meglátom a vámpír sereget Smile

Boci

Boci
warlord
warlord

Hozzászólások száma : 1534
Join date : 2011. Jan. 12.
Tartózkodási hely : Budapest

Vissza az elejére Go down

2011. Január 9. TK/VC vs. O&G/WoC Empty Re: 2011. Január 9. TK/VC vs. O&G/WoC

Témanyitás  Soma 2011-01-12, 2:59 pm

Dugó írta:Sajna az tény hogy a TK az gyenge mint a harmat..de a VC?..az azé meglep..átnézem én azt a seregkönyvet!:-)
Nézd csak! És ha találsz valami használhatót, szolj!

Dugó írta:Ubi nem a Tomb King halálakor kezd el porladni a sereg, hanem ha a Hierophant hal meg..
Mindene meghalt.

Dugó írta:ui:..Akkor mostantól nem azt fogom hallgatni hogy de táp a Skaven ugye?:-)
Dehogynem. Attól, hogy a WoC is táp, a skaven nem lett gyengébb... Smile
Soma
Soma
warlord
warlord

Hozzászólások száma : 270
Join date : 2011. Jan. 12.

Vissza az elejére Go down

2011. Január 9. TK/VC vs. O&G/WoC Empty Re: 2011. Január 9. TK/VC vs. O&G/WoC

Témanyitás  Dugó 2011-01-12, 2:44 pm

Na ez "jó " csata lehetett...Soma te mondig rá..b..szol erre a misscast dologra mindjárt az első körben:-)..lehet nem kéne varázsolnod:-)
Sajna az tény hogy a TK az gyenge mint a harmat..de a VC?..az azé meglep..átnézem én azt a seregkönyvet!:-)
Amúgy mit hozott Boci amitől így paráztatok?..meg a mivel így elvert?...

Ubi nem a Tomb King halálakor kezd el porladni a sereg, hanem ha a Hierophant hal meg..

ui:..Akkor mostantól nem azt fogom hallgatni hogy de táp a Skaven ugye?:-)
Dugó
Dugó
warlord
warlord

Hozzászólások száma : 1287
Join date : 2011. Jan. 12.

Vissza az elejére Go down

2011. Január 9. TK/VC vs. O&G/WoC Empty Re: 2011. Január 9. TK/VC vs. O&G/WoC

Témanyitás  Soma 2011-01-12, 2:29 pm

A csata leírása képek nélkül. (Tomáé majd színes-szagos, orkos lesz.)

A Sírkirály és a Vámpír gróf seregek felálltak egymás mellett a káoszharcosok és orkok ellen. Uby felállásnál azt a trükköt vetette be, hogy sok 10 fős íjász egységet hozott, és csak azokat tette fel, míg az ellenfél kénytelen volt az összes egységét felhelyezni. Így a kezdésre kisebb esélyünk volt, de mi választottuk meg az ellenség minden egységénél, hogy melyik egységeinkkel álljunk velük szembe. Sajnos még az a trükk is kevés volt, mert az első körben végignézve a teljes csatamezőn azt tapasztaltam, hogy mindenhol gyengébb egységünk áll szemben az erősebb ellenséggel.
Nem sok tereptárgyat dobtunk ki, és azok sem igazán befolyásolták a küzdelmet. Egyetlen erdőnk volt, de ott is bevállalta mindenki az 1/6-os veszteséget. Seregösszeállításban mindkét oldal igyekezett meglepni a másikat, ami nagyjából sikerült is. Uby nem egy nagy íjász hordát hozott, ahogy várták ("ala Dani style"), hanem sok kicsit, és nem hozott felbukkanó skorpiókat és bugarakat. Helyettük Szekereket és Ushabtikat vonultatott fel. Én pedig nem 3 ghoul egységet hoztam, ahogy várták, hanem csak egyet, és egy 83 fős zombi hordát. Grave guard horda, 2 Varghulf és Wraith egység egészítette ki őket. Meglepetésünkre a zombiktól féltek egyedül Bociék. Toma nem hozott goblint, csak orkokat. Named herokból és lordokból nagyjából azokat hozták, amiket Uby kispekulált. Boci hozta az írtó durva egységeit. Nagyjából mindegy mit hoz, már mindenből össze tudja rakni az optimális kombót.

A káoszharcosok és az orkok kezdtek.
Az első körben előre vonultak bociék, és egy rövid, 3 power dice-os magic phase-ben egy tűzgolyó martaléka lett 4 csontváz ijász. Shooting phase-ben az oltárok erősítettek két egységet. Más nem történt. Az élőholtak is manőverezni kezdtek, hogy az általunk eldöntött egységpárok kerüljenek egymással szembe. Arra számítottunk, hogy 3 olyan egysége lesz Bociéknak, amiket biztosan nem tudunk legyőzni. Ezekre küldtük a zombikat, ghoul hordát és a wraith csapatot. Emellett mindketten az összes erős egységünket a bal szárnyra összpontosítottuk, és az ottani győzelem után kerülő manőverrel akartunk a jobb szárny hátába kerülni. Csalódásunkra 5 olyan egysége is volt az ellenfélnek, ami gyakorlatilag sebezhetetlennek bizonyult. A magic phase-ünkben sikerült 2(!) power dice-t dobni (Uby dobta). Brutál ork varázstárgyaknak köszönhetően nekünk 1 power kockánk, míg nekik 5 dispel kockájuk volt. A múmiákat ez nem zavarta, és sikeresen elvarázsolta a mozgató és lövető varázslatait, s közben még alaposan fogyasztotta is az ellenfél tetemes dispel kockáját is. Ezáltal a szekeres egysége belecsapódott az orkokba. Ennél jobb támogatást a vámpírok nem is remélhettek. Természetesen a generálisom +2 kocka felhasználásával dobott is rögtön egy miscast-ot, aminek hatására 3. szintű varázslóból 0. szintű lett, azaz közel 440 pont megint ment a levesbe, mielőtt az ellenség kardot rántott volna. Sad A lövés fázisban Uby megtanulta, hogy a katapult most már páncélosok ellen sz*rt sem ér, és nagyjából ennyi történt. A közelharci fázisban pedig megtapasztalta, hogy a szekerek nagyon-nagyon gyengén muzsikálnak az alacsony I-jük következtében.

A 2. körben az orkok további egységekkel csapódtak a szekerekbe, és megindult a darálás. Boci egy Ushabti osztagot végzett ki a könnyűlovasságával. A hátunk mögött feljött egy újabb brutális koászharcos egység érinthetetlen hőssel. Magic Phase-ben ismét sikerült 3-at dobniuk, ami kicsit felgyorsította a körüket. Ez nem is ártott, mert a manőverezési fázisuk durván egy órán át tartott. Lövés fázisban erősítettek az oltárok, közelharcban pedig nagy meglepetésünkra a szekeres egység elpárolgott ugyan, de a benne lévő generális 1 Wound-on túlélt. És ez azt jelentette, hogy nincs overrun, és a grave guard és a második Ushabti egység egy Varhulf támogatásával is oda fog érni, valamint egy csontváz egység oldalról is bevágódik. Így is kezdtük a 2. körünket, mindennel belecsapódtunk a nagy harcba. Jobb oldalon a zombikkal is becsapódtunk az ork generálisos egységbe, és helyhez szögeztük őket. A ghoulok rohama sikertelen volt, nem tudták elérni Boci nehézlovasságát. Magic Phase-ben sikerült 10 power kockát kidobnom. Uby felgyógyította a generálisát, majd jöttem én: egyetlen varázslatom sem sikerült! 3 kockával nem tudtam 6-ot dobni, 6 kockával 16-ot, stb. Hiába dobtam ráhagyás kockákkal, egyetlen varázslatom sem sikerült. Közelharci fázisban jött a nagy pofon: a hatalmas túlerőnk ellenére felmorzsolt minket az ellenség. Még ebben a körben teljesen megsemmisült Uby generálisa, az Ushabtiai, csontvázai. A grave guradok 70%-a odalett, de a Varghulf kitartott.

Uby itt fel is adta. Seregei elkezdtek összeomlani a generálisa halála miatt. A harmadik körben a grave guardokat kiírtották, de a Varghulf majdnem megfuttatta az egyik ork egységet. Jobb fronton a nehézlovasság elérte a sikertelenül rohamozó ghoulokat, és egy szekér becsapódott oldalról a zombikba, hogy segítsen kiszabadítani az ork generális egységét. A trollok sikertelen stupidity dobás miatt nem tudták lerohanni a wraith-eket. A mágia fázis eseménytelen volt, közelharcban a varghulf elesett, valamint a ghoul horda 70%-a is odalett. Kb. 20 zombi maradt, tehát a funkciójukat ellátták. Uby ebben a körben már nem lépett: 3 csontváz egysége és katapultja maradt, és azok össze is omlottak volna. Én még kíváncsiságból két dolgot kipróbáltam, és az egyik működött is: a ghoulok varázslattal megtámogatva végeztek Boci nehézlovasságával. Ezután feladtuk a csatát.


Tanulságok:
1. Az 1. kör tapasztain felbuzdulva megvizsgáltam a káoszharcos seregkönyvet: a leggyengébb egysége is erősebb, mint a vámpírsereg legerősebb egysége! Ezek után érthető a felállás utáni állapot.
2. Az első két körben nem volt sikeres dobásom. Ilyen még nem volt, de azért rám ismertek. A 3. körig úgy nézett ki, hogy 0. pontot írtunk, míg az ellenfél 5000 pontot darált le. Az utolsó kombóval 500 pontot sikerült írnunk, és ez lett a végeredmény is.
3. 4000 pontnyi sereggel estünk 3000 pontnyi egységnek a bal szárnyon. Mi elvesztettük mind a 4000 pontot alig több, mint 1 kör alatt, és 0 pontot sikerült szereznünk cserébe. Tudta mindenki, hogy a TK és VC sereg most a leggyengébb, de még mi sem gondoltuk Ubyval, hogy ennyire. Volt szerencsétlen dobásunk, de az nem magyarázat ilyen mértékű mészárlásra. (Amúgy Bociék sem dobtak túl jól.)

Hazafele buzgón terveztük a visszavágót Ubyval, de otthon átnézve a könyveket lelohadt a lelkesedésem. Boci core unitja 41x támad Str 5-tel, 5-ös I-vel, 40 Wounddal. Ezt én semmivel nem tudom elérni, de még megközelíteni sem. És legyőzni sem. 1500 pontért tudok olyat összeállítani, ami esetleg 2 kör alatt megeszi ezt az egységet, de csak önmagát feláldozva. És Bocinak ez 500 pont. 200 ponttért hozhat olyan core hordát, ami 31x S5-öt üt, 4-es I-vel, 40 Wounddal. Én még ezt sem tudom elérni. És ezek a core unitok. Ebből az következik, hogy bocinak nemhogy nem kell gyenge egységet hoznia (25% kötelező core miatt), de a leggyengébb egysége is erősebb, mint az én legerősebb egységem. És még kevesebbe is kerül.

Amíg nem jön ki az új seregkönyv, vámpírral értelmetlen játszani. És félek tőle, hogy TK-val is. Vagy TK VC ellen még mehet, mert mindkettő a padlón van, de a többiek más súlycsoportba tartoznak. Bevallom, elképzelni sem tudom, hogyan tudna valaki nyerni ellenetek vámpír sereggel. Pedig nem keveset gondolkodtam rajta.







Soma
Soma
warlord
warlord

Hozzászólások száma : 270
Join date : 2011. Jan. 12.

Vissza az elejére Go down

2011. Január 9. TK/VC vs. O&G/WoC Empty 2011. Január 9. TK/VC vs. O&G/WoC

Témanyitás  Boci 2011-01-12, 10:47 am

Soon..

Boci
warlord
warlord

Hozzászólások száma : 1534
Join date : 2011. Jan. 12.
Tartózkodási hely : Budapest

Vissza az elejére Go down

2011. Január 9. TK/VC vs. O&G/WoC Empty Re: 2011. Január 9. TK/VC vs. O&G/WoC

Témanyitás  Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

Vissza az elejére

- Similar topics

 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.