OTC WHFB
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Deamon vs Breton 2011 01 12

5 posters

Go down

Deamon vs Breton 2011 01 12 Empty Re: Deamon vs Breton 2011 01 12

Témanyitás  Boci 2011-01-17, 11:54 am

Javaslom neked is hogy nyiss egy új topicot a seregek szabályrendszeri kérdései alatt és ott brainstormingolunk mi is..
pig

Boci
warlord
warlord

Hozzászólások száma : 1534
Join date : 2011. Jan. 12.
Tartózkodási hely : Budapest

Vissza az elejére Go down

Deamon vs Breton 2011 01 12 Empty Re: Deamon vs Breton 2011 01 12

Témanyitás  korintex 2011-01-17, 11:45 am

A Unit Size-ot nem játszottuk - nem volt olyan unitnagyságom - ami gond, a lance formation vs horda... mivel így többen ütnek vissza, mint a lovagok ütnének!!! - ebben a csatában meg a nagydémon ellen BÁRMILYEN breton lovas unit "no match" - max ha tele van karakterekkel és pont ez ellen van és ha pont jókat dobank, és az az 1 unit ekkor több mint 1500p - a 580p-os démon ellen... ehhh...

no mindegy még nyakalok rajta vajon lehet -e még megmenteni a sereget de elsőre nem látok sok sikert....
korintex
korintex
warlord
warlord

Hozzászólások száma : 361
Join date : 2011. Jan. 14.

Vissza az elejére Go down

Deamon vs Breton 2011 01 12 Empty Re: Deamon vs Breton 2011 01 12

Témanyitás  Dugó 2011-01-17, 8:49 am

Az hogy a Unit Size korlázotva van kit érdekel? (Somán kívül) egy 10 éves kódexől beszélünk szerintem hozzon a Breton nyugodtan létszámkorlt nélküli osztagokat, ha az segít..bár az a baj hogy a Lance formation a horda szabállyal értelmét vesztette..
Dugó
Dugó
warlord
warlord

Hozzászólások száma : 1287
Join date : 2011. Jan. 12.

Vissza az elejére Go down

Deamon vs Breton 2011 01 12 Empty Re: Deamon vs Breton 2011 01 12

Témanyitás  korintex 2011-01-16, 4:36 am

Breton lovast nincs értelme hordában hozni! - márha lenne erre horda szabály!!!!

A lance formation- után nincs ez kidolgozva, így ezért nem játszható... - csak a parasztokat lehet hordában hozni ennyi...

amúgy nem értem dugó - melyik házi szabály nem működött?
korintex
korintex
warlord
warlord

Hozzászólások száma : 361
Join date : 2011. Jan. 14.

Vissza az elejére Go down

Deamon vs Breton 2011 01 12 Empty Re: Deamon vs Breton 2011 01 12

Témanyitás  Skulltaker 2011-01-16, 12:50 am

Bretonoknal csak a lovas meg gyalogos parasztokat lehet hordaban hozni amik meg a snotlingnal is szarabak , mivel a lovagoknal meg van adva hogy max hanyan lehetnek egy osztagban ami szivas !
igy hazi szabalykent ezt maris torolhetjuk !! ugyszinten tombkingnel is tudom ezt javasolni vagy barmelyik mas regi seregnel !! nem Deamon vagy skaven mivel ez a ketto mar eleg nyolcas szerint let keszitve !!!!
Skulltaker
Skulltaker
warlord
warlord

Hozzászólások száma : 1370
Join date : 2011. Jan. 13.
Tartózkodási hely : warp

Vissza az elejére Go down

Deamon vs Breton 2011 01 12 Empty Re: Deamon vs Breton 2011 01 12

Témanyitás  Skulltaker 2011-01-16, 12:46 am

A csata 6000pt-os volt ! es Deamon nem prince volt hanem Keeper of secret (greater deamon of Slaanesh)
Dani majd egyeztetunk ! mostanaban mindig valahogy ugy jon ossze hogy amikor te raersz en pont nem vagy forditva , de azert jo lenne patkanyt taposni !unom mar a torpe hus (tul szoros ) ember (szardinias konzerv) gobbo (hat ezen meg nincs mit ragni ) chaos w (mar ugysincs lelke ) undead (lejart szavatossagu hus ) gyik (nyalkas) elf (csont es bor )!!!!!


A hozzászólást Skulltaker összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb 2011-01-16, 12:50 am-kor.
Skulltaker
Skulltaker
warlord
warlord

Hozzászólások száma : 1370
Join date : 2011. Jan. 13.
Tartózkodási hely : warp

Vissza az elejére Go down

Deamon vs Breton 2011 01 12 Empty Re: Deamon vs Breton 2011 01 12

Témanyitás  Dugó 2011-01-15, 6:02 pm

Hány pontos csata volt ez?

Baselt akarom!!:-PPP

Dugó
Dugó
warlord
warlord

Hozzászólások száma : 1287
Join date : 2011. Jan. 12.

Vissza az elejére Go down

Deamon vs Breton 2011 01 12 Empty Re: Deamon vs Breton 2011 01 12

Témanyitás  Dugó 2011-01-15, 5:56 pm

Miért nem lehet a Breton lovagokat hordában hozni?

Miért nem működik a házi szabály?..

Az a Deamon aPrince az jól hangzik, alig várom mikor űzhetem vissza a Warpba!:-P
Dugó
Dugó
warlord
warlord

Hozzászólások száma : 1287
Join date : 2011. Jan. 12.

Vissza az elejére Go down

Deamon vs Breton 2011 01 12 Empty Re: Deamon vs Breton 2011 01 12

Témanyitás  korintex 2011-01-14, 5:30 pm

Hua

seregösszerakás:

4db 20-as ijasz osztag
1db 20 fos skirmish ijász osztag
10 fős pegazus lovag
1db. kinght errant osztag (/9 fő)
5db. kinght of the realm osztag (/9 fő)
2db. quest knight (/9 fő)
2db. Grail knight (/9 fő)

general grifonon
3 wizard 2db. level 2, 1db. level 1.
meg a tó lady-je és a zöld lovag


Házi szabály: értelmetlen, mert teljes seregkönyv változtatás kéne!!!

Amivel nem lehetett mit kezdeni:

580p - egy démon, ami 10-es Move , 10ws, 10I, 6Tgh - 5Wond- és üt 6db-ot, 6-os erővel Armour pierc., ASF-el, ezért újra dobja a támadásokat minden körben!! - mivel senkinek sincs 10I-je ugyebár??? - jah, és LD- teszt, ha base to base-ben, vagy és ha nincs meg, nem ütsz!!!

ez az egy démon, 2 kör allat, több mint 1200p-ot evet meg!!!

A lovasai - is mivel először ütnek, jó I-vel szintén midnent újradobnak + 5-ös Ward-juk van... a modelljei kevesebbe kerültek mint a lovagjaim, és -2-vel dobod ellenük a páncélt!!! - még a lovagjaim is így 4+-ra dobáltam - 2x csapódtam beléjük 9 fős unit-al!!!! - és mindkétszer a unit-om szopta a faszt a csatában.... nesze neked lovagok!!

értelmetlen volt az egész.. ezért adtam fel, az az 1 démonja ami a 6000p-ból csak 10%-ot ér max el, megette volna az én 6000p-os breton seregemet simán!!!

Ez ellen a modell ellen, megmondom öszintén, még nem néztem át mindent, de a Bretonoknál szinte semmit se tudok vele kezdeni- mivel ilyen modellt, csak hordával fogsz meg maximum, de a brettonnál nincs horda!!!!

nos várom a kedves ötleteket és hozzászólásokat....

szerető tesótok, aki a Bretonnal már nem hiszi, hogy a seregkönyv kiadásig játszik

- József





korintex
korintex
warlord
warlord

Hozzászólások száma : 361
Join date : 2011. Jan. 14.

Vissza az elejére Go down

Deamon vs Breton 2011 01 12 Empty Re: Deamon vs Breton 2011 01 12

Témanyitás  Soma 2011-01-14, 12:21 pm

Nehéz lenne házi szabállyal kompenzálni. Ezekből a seregekből kijön majd a 8-as, és ismét lehet játszani velük.
Azt néztem, hogy a vámpírnál a 6-os könyv is erősebb, mint a 7-es, 8-as szabályokkal játszva. Irónikus, nem?

Köszi szépen a beszámolót!
Soma
Soma
warlord
warlord

Hozzászólások száma : 270
Join date : 2011. Jan. 12.

Vissza az elejére Go down

Deamon vs Breton 2011 01 12 Empty Re: Deamon vs Breton 2011 01 12

Témanyitás  Boci 2011-01-13, 6:43 pm

Hát kicsit többre számítottam a bretonoktól, bár sokat nyavajogtak a fórumokon is miattuk, ennél azért szerintem többet tudnak.
A DC seregben sajnos a lordok olyanszinten kemények, hogy tényleg nehéz ellenük mit kitalálni (persze biztos nem lehetlen főleg, hogy most már minden erő sebez 6+-on.
Bázel annyi javaslatom lenne, hogy az íjászokat javítsd már a postodban mert széthasad a fejem tőle Very Happy Very Happy (ilyász)
Úgy látom át kell nézni a breton army bookot is, hogy megtaláljuk benne az erősséget...
Sajnos házi szabályt nehéz lenne egész seregekre hozni , mert ennyi erővel új army bookot is szerkeszthetnénk...
Majd kitalálunk valamit, akár kisebb kampányokkal, vagy kisebb csatákkal, (ahol azért jóval kisebbek a különbségek) esetleg sereg cserélésekkel...
Köszi a beszámolót mindenesetre!!

Boci
warlord
warlord

Hozzászólások száma : 1534
Join date : 2011. Jan. 12.
Tartózkodási hely : Budapest

Vissza az elejére Go down

Deamon vs Breton 2011 01 12 Empty Deamon vs Breton 2011 01 12

Témanyitás  Skulltaker 2011-01-13, 6:09 pm

Nos lezajlott Ubi ellen a nagy csata !
Sajna képek nem készültek !
Felállás :
Deamons :
1 23 fős bloodletter unit 1 heralddal + Skulltaker + full command
1 18 fős bloodletter unit champ + zászló
1 23 fős plaque beare unit 2 heralddal , champ + zászló
1 34 fős pink horror osztag + 2 herald , changeling , zászló
1 10 fős furies osztag
1 12 fős flashound osztag
2 6 fős flamer osztag
1 3 fős nurgling osztag
1 6 fős fiend of slaanesh brigád
1 5 fős bloodcrushers osztag + 1 herald juggernauton (army battle standard ) , champ , zázsló
1 5 fős stead of slaanes brigád + 1 herald steaden , champ , zászló
Masque of slaanesh
Keeper of secret
Kaiross

Breton :
Hát it majd kell Ubi segitsége , de kb valami ilyesmi volt :
4 20-as ijasz osztag
1 10 fos skirmish ilyász osztag
10 fős pegazus lovag
3-4 kinght errant osztag
meg meg sok knigth of the realm , guest & grail (de elég sokkan voltak )
general grifonon
2 wizard
meg a tó lady-je és a zöld lovag

Nos hogy kinél mi volt és milyen giftek voltak nem fogom meg irni mivel szeretném ellenetek is meglepetésként használni majd öket !
Ubi létszi te se irj róla !!!

terep generálás 1 folyó , 1 mocsár , 1 erdö - a pálya sarkaiban ;1 torony , 2 épület - jobb középen; , 1 domb - bal közép

deployment : Ubi kezdte
Breton : középen 1 millio knight osztag 2 szélen ijászok kinght errent unitokkal
Deamons : egyik szélen 2 unit flamers + furies , másik szélen a 2 greater deamon , pinkhorror , steadek , es a Masque mind mas középen és a nuzrglingek be osontak középre az épületek közé ( valoszinüleg ezért halt ki a breton falu mert terlyeszteték a pestist !!) , kezdés elött a steadjein éltek a vanguard rul-val és elöre nyomultak és elfoglalták a falut !

Ubinak nem kellet imádkozni mivel a Tó ladyje a pályán volt és alapból adja az áldást ima nékül , igy kezdeményezésre került sor amit meg is nyert ! tehát a kezdés a bretonoknál ! az elsö körben a knight errantok le is rohamozták a steadjeimet ( bár elég furcsa ez az új wheel roham szabály megvoltam gyözödve róla hogy biztonságnan vannak de Ubi kibeszélte hogy mégsem mert a két model közöti távolság számit és roham közben bármikor wheelelhet ,ok mind egy nem nagy kaland !!!) , mozgás fázis szinte eseménynékül zajlott (gondolom Ubi arra ment hogy majd én jövök közelebb és majd jól lerohan egyszere 2-3 unitja és addig is szétlő ) mágia fázisban sem történt semi részben rangen kivül voltam ,ileetve Ubi nem dobta meg a célszámot vagy én dispelláltam amit castolt ! shooting fázisban az a rengeteg ijász meg sebzett egy flamert és egy kutyust ! közelharc eredménye 1 stead meghalt 2 lovaggal + champa aki a chalengeben 3 w-ot kapott tehát a lovagok dobtak ld-t (sikeres teszt) , hát elég gyenge kezdés volt !!
Deamon elsö kör :
Keeper of secret belerohamozott a bunyoba ! a Masque be rontott a házak közé és magia fázisban sikeresen csökentette a lovagok ld-jét 3 val ! a nurglinkek a házak között bujocskázva elindultak a bretonok felé , a pink horrorok is kihasználva a házakat meg indultak elöre hogy tudjanal majd castolni , Kaiross elbujt a torony mögött !! a másik oldalon meg indultak a flamerek és a furiek az ilyászok felé , a többiek nehezitve az ijászok dolgát hátráltak (Ubi kénytelen volt mozogni és löni emilyat velük minusszal ) különösen arra biztatva a bretonokat hogy inkább ök jöjennek felélyük ! mágia fázis nem volt nagyduranás !!
közel harc : Keeper megette az egész knight unitott ugy ahogy volt !
második kör :
a 10 fös pegazus csorda megrohanta a Keepert , egy masik knigth errant brigád meg a steadeket , középpen két uber knigth banda meg fél inch miatt nem érte el a furikat igy rontott rohamjuk volt ! lövés fázisban a sebzet flamer kapott még 1 w -ot igy eggyel kevesebb let a számuk (ubinak -3-val kellet lönie :long range , moved , skirmish ,) Mágia fázis nem hozott újból semi érdemlegest ! a közel harc nagyon csunya volt ugyanis a pegazusok nem tudtak semit sem kezdeni a Keeperrel (pedig 6 db tutdta támadni elvileg) viszont ö anál többet ellenük (minuszokkal dobta az ld mivel fly unit skirmishhel igy nincs sora azaz nincs steadfastje sem ) amit elbukott igy menekultek ! Az errantok sem jutottak dülöre a Steadek ellen nem öltek semit , én meg 1-2 igaz a sor miatt vesztettem de megvolt az ld dobás ! a pegazus osztag miatt bedölt szinte az egézs oldala (egy osztag ijász és egy knight errant iszkolt el )
deamon második kör : Keeper megrohanta a generálist , nurglingek oldalba kapták a knigth errant unitot , furiek lerohanták az ijászokat , Kaiross berepult a breton szétzuzott oldal szárnyárra !! mágia fázis már sokkal jobb volt és megöltem jo pár modelt ! a Flamerek nullára löttek egy 13 fös breton ijász osztagot ! Masque csökentete a generális ld-jét 3 val , Keeper levágta a modelt egykör alatt és Ubi fel adta a Játékott mondván hogy nem tud mit kezdeni a 2 greater Demonom és a steadjeim ellen ! Amit allá is irok mivel villám gyorsan fogytak Ubi unitjai ellenük és a komboja miatt tényleg nem nagyon volt esélye senkinek vele szemben !!!
Nos be kell valljam valamit ki kell tallálnunk házi szabály szinten erösiteni a Breton , Tombking , Vampire , stb gyengébb armyikat, mert ez igy nem fair és nem fun !!! Dani a mi kettönk serege tényleg baszott táp ! jó oké most a törpe , orc , empire és c. warrior erösödött a 8-as miatt , de breton , tomb , Vamp nagyon gyenge igy !
De azért jó kis csata volt csak kár hogy az eröviszonyok miatt hamar eldölt az irányomba ! jobban örültem volna ha egy kicsit megszonorgat az a Breton de nem került rá sor !




A hozzászólást Skulltaker összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb 2011-01-13, 11:56 pm-kor.
Skulltaker
Skulltaker
warlord
warlord

Hozzászólások száma : 1370
Join date : 2011. Jan. 13.
Tartózkodási hely : warp

Vissza az elejére Go down

Deamon vs Breton 2011 01 12 Empty Re: Deamon vs Breton 2011 01 12

Témanyitás  Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

Vissza az elejére

- Similar topics

 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.