OTC WHFB
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Skaven seregszabályok

3 posters

1 / 2 oldal 1, 2  Next

Go down

Skaven seregszabályok Empty Re: Skaven seregszabályok

Témanyitás  Boci 2011-02-17, 9:09 am

Persze nyilván értem én nem mindentvivők azért az egységek, nem is akarok itt ezen pörögni mint BZ...
És nem kell fordítva sem játszanunk, csak azt próbáltam elmondani, hogy van jópár dolog, ami többet tud mint hasonló egységek másnál (de ugye ugyanezt szokta felhozni Ubi is a Törpe király fegyója és Karl Franz fegyója közti összehasonlításnál is)... Az mindenesetre igaz, hogy WoC ellen elég jól meg van mindenre az orvosságod, tényleg azoin múlik, hogy sikerül e vagy sem elkerülnöm azokat az egységeket, amelyeket te negálni szeretnél...
És persze hozz nyugodtan bikaerős sereget, mert egyrész abban van a kihívás, másrészt ki kell próbálni, hogy mit tudok kezdeni vele...fungamelni amúgy is szoktunk, de ez most kicsit teszt is számomra...
nem vagy verhetetlen csak számomra igen kemény dió és kockadobásluckfaktor

Peace rabbit

Boci
warlord
warlord

Hozzászólások száma : 1534
Join date : 2011. Jan. 12.
Tartózkodási hely : Budapest

Vissza az elejére Go down

Skaven seregszabályok Empty Re: Skaven seregszabályok

Témanyitás  Dugó 2011-02-17, 12:00 am

Na így kezdte a BZ is meg az Ubi is...játszhatunk fordíta!

Vermin Lord drága..nem állhat be unitba, sorból verik, aki tud az lelövi...

Globadier is tényleg max a pár fős sok pontos Chaos Knigth-ok ellen jó..bár ha adsz nekik Tzeench markot meg azt a zászlót ami lövés elen 5+-os wardot ad..akkor azok ellen se sokat ér...

Dreaed 13th pedig csak infantry ellen megy..táp mint a picsa, de ezér sose szoktam power scroll-al játszani..én mindig Earthening Rod-ot adok a Grey Seernek, hogy tovább éljen...

Amúgy tök Lightos armyt írtam össze ellened, nem fogsz anyázni ha meglátod..mltkor Ui ellen os tök baráti sereg volt..kérdezd meg Bazsit..

Jobb egy szoros izgi meccs, mint egy "ALL TOO EASY" :-)
Dugó
Dugó
warlord
warlord

Hozzászólások száma : 1287
Join date : 2011. Jan. 12.

Vissza az elejére Go down

Skaven seregszabályok Empty Re: Skaven seregszabályok

Témanyitás  Boci 2011-02-16, 4:43 pm

szájkaratézhatunk... Very Happy
én pont azon gondolkoztam, hogy ha egyszer netán beraksz egy Verminlordot, akkor én nem hozok karaktert, mert körönként megöl egyet..(arról nem is beszélve, hogy alapból lvl 4 caster, ami mondjuk a Slan-t kivéve nem igazán dívik senkinél sem és ugye ne hasonlítsunk már egy démont egy Slan-hoz) D3 wound fegyó hatezres erő villám vili initiative...
ráadásul a pestiskatapultjaid (100 pts) meg a p.wind globadierek (10pts!! ez nagyon köcsög unit) no Armour savek, úgyhogy lovagokat és drága páncélozott egységeket behozni pontkidobás...
a 13th spell, meg power scrollal kb mindenevő a no save of any kind (ezen mindíg elhányommagam)
hát magam ellen olyan sereget összeraknék én is, hogy kb. 2 kör alatt kicsinálna...
nem is értem basszus eddig hogy a picsába nem tudtak nyerni ezzel a sereggel..nyilván sok múlik dobáson is meg az sem mindegy hogy ki és mi ellen játszik, de azért parázni kicsit álszerénység ezzel a háttérrel danikám Suspect

(itthon megpróbáltam összerakni egy daemon princet a'la vermin lord sajna nem vehetek varázstárgyakat neki csak daemonic giftet így nehéz lemodellezni, alapjáraton lvl 4 casterként 460 pont, tehát ha a maradék 40 pontot egy varázstárgyként kellene szimulálnom akkor így nézne ki mondjuk a verminlord fegyvere:
+1S, +3I, +1Wound, Immune to Pscychology, each unsaved wound causes D3 wound...)

Boci
warlord
warlord

Hozzászólások száma : 1534
Join date : 2011. Jan. 12.
Tartózkodási hely : Budapest

Vissza az elejére Go down

Skaven seregszabályok Empty Re: Skaven seregszabályok

Témanyitás  Dugó 2011-02-16, 4:23 pm

Bazmeg sírógép!:-)

Én meg pont a WOC seregen parázok már 1 hete..összeraktam olyan bitnagot belőle megőrülsz..Alapvetően 2 félével lehet jönni és mind a kettő ellen más Skaven lenne jó és k..ra nem tom eldönteni hogy melyikkel jöjjek..lehet hogy ebből 2 csata lesz?:-)
Dugó
Dugó
warlord
warlord

Hozzászólások száma : 1287
Join date : 2011. Jan. 12.

Vissza az elejére Go down

Skaven seregszabályok Empty Re: Skaven seregszabályok

Témanyitás  Boci 2011-02-16, 11:57 am

Az Infernal Gatewayt túlértékeled (és nem csak te hanem nagyon sokan)... pont most olvastam egy fórum topicot is a témában, ami teljesen igaz szerintem is.
Egy játék alatt átlag 1* kasztolom ki sikeresen, extrém esetben 2* (persze ehhez még az is kell, hogy kidobjam a spellt mivel neves karin kívül, aki baromira nem éri meg más nem tud loremaster lenni). Sikeres kaszt esetében is max 1/6-od esély van arra, hogy kidobom a uniteltüntető hatást (nekem ez még sosem sikerült), de inkább a nagy átlag hogy okozok 5-6 5-6 os erejű sebet (ami mondjuk nem igazán hat meg téged a 30+os unitokkal.
Felesleges ezen a spellen parázni, neked töb kárt tud okozni egy death lore vagy egy fire lore...
de nem akartam nagyon fejtegetésbe menni, csak megint rá kellett jönnöm, hogy egy kiskapu megint bezárult a skavenverésem előtt...

Boci
warlord
warlord

Hozzászólások száma : 1534
Join date : 2011. Jan. 12.
Tartózkodási hely : Budapest

Vissza az elejére Go down

Skaven seregszabályok Empty Re: Skaven seregszabályok

Témanyitás  Dugó 2011-02-16, 11:43 am

Így van Summon spell én is egyből kiszúrtam miközben a WOC könyvet meg a FAQudat olvasgattam!:-))))

De az infernal Gateway még mindig a leggecibb dolog a világon..ott bassza meg aki kitalálta...
Dugó
Dugó
warlord
warlord

Hozzászólások száma : 1287
Join date : 2011. Jan. 12.

Vissza az elejére Go down

Skaven seregszabályok Empty Re: Skaven seregszabályok

Témanyitás  Boci 2011-02-16, 9:41 am

ehhh...már megint belefutottam egy zsákutcába f@xom...kezdem igazán rühelni a Skaven AB íróját (de legalábbis beküldeném egy saját maga által tervezett labirintusba...fix hogy éhenhalna)
Gondoltam jólmegsz*patom Danit a saját 13th spelljével, erre kiderül, hogy addíg csűrik csavarják, amíg nem lesz belőle summon spell, azt meg nem tudom lelopni tőle... Azért tényleg hányinger, amit kiadtak seregkönyv címén... Evil or Very Mad

Boci
warlord
warlord

Hozzászólások száma : 1534
Join date : 2011. Jan. 12.
Tartózkodási hely : Budapest

Vissza az elejére Go down

Skaven seregszabályok Empty Re: Skaven seregszabályok

Témanyitás  Dugó 2011-02-05, 10:05 am

Nem akartál te senkinek sem jót, csak belepofázol a "nagyok " és "count as magical" fegyverrel rendelkezől dolgába:-PPP

Amúgy szerintem i sa a lényeg, hogy van Magic Weapon amit a Magic Item listából veszel, meg van Count as Magical ami csak mágikusnak számít!..oszt ennyi..
Dugó
Dugó
warlord
warlord

Hozzászólások száma : 1287
Join date : 2011. Jan. 12.

Vissza az elejére Go down

Skaven seregszabályok Empty Re: Skaven seregszabályok

Témanyitás  Boci 2011-02-04, 9:58 am

Oksa, viszont eddig nem arról volt szó, hogy a fegyver "counts as magical" hanem, hogy az ütése, mit ahogy eredetileg a skavenben is szerepel.. Amennyiben így lett megfaq-zva, akkor elfogadom a dolgot..
(amúgy meg elég nagy hülyeség távolsági és közelharci támadás közt ha csak annyi van írva, hogy az okozott sebzés mágikus....szerintem úgy elég egyértelmű volt)
na mindegy én csak neked akartam jót Smile

Boci
warlord
warlord

Hozzászólások száma : 1534
Join date : 2011. Jan. 12.
Tartózkodási hely : Budapest

Vissza az elejére Go down

Skaven seregszabályok Empty Re: Skaven seregszabályok

Témanyitás  Skulltaker 2011-02-03, 8:46 pm

nos akkor iudézem a tomb king könyvet (27-es oldal ) tomb blade counts as magic weapon !!!!
tomb king faq : nem lehet negálni !

kérdésedre válaszoljak azért lett meg faq-uzva mert warpstone weapon lö is nem csak közel harcol és a 7-es szerint nem volt egyértelmü hogy a lövés is mágikusnak számit ! a rule book fag-ban(1.3) van egy kérdés hogy mi számit magical -nak és ebben irnak arról hogy nem csak a közelharcban hanem a lövés is magicalnak számit ha a fegyver magical és ehhez kapcsolodik a skaven errata (1.4) igy van össze függésben a kettö !!!!
Skulltaker
Skulltaker
warlord
warlord

Hozzászólások száma : 1370
Join date : 2011. Jan. 13.
Tartózkodási hely : warp

Vissza az elejére Go down

Skaven seregszabályok Empty Re: Skaven seregszabályok

Témanyitás  Boci 2011-02-03, 9:31 am

akkor már csak egyet magyarázz meg nekem kedves démonikus kolegám...
mi értelme volt megerratázni a warpstone fegyvert?
Ugyanis eredetileg úgy volt, hogy az ütés amit warpstone fegyverrel leadnak mágikusnak számít, ezt megváltoztatták arra, hogy a fegyver és az ütés amit leadnak vele mágikusnak számít.
Értem én, hogy a tomb blade és az axe of khorne szövegezése az, hogy a vele leadott ütés counts as magical, és erre vonatkozóan van FAQ, itt viszont NEM !!!!!!!!!!!!!!!!!! ismétlen NEM ez a megfogalmazás, tehát ne hasonlítsd össze a kettőt.
Vagy csak túl sok felesleges üres hely volt a FAQ-ban és ezért tették, hozzá hogy "a fegyver és..." ?
De simán elfogadom a véleményed, ha választ adsz a 2. sorban feltett kérdésemre.
Mellesleg, feldobtam a kérdést inkvizítoron, kíváncsi leszek a véleményekre.

..na bazz csak elmondtam harmadjára is Suspect


szerk.: Inkvizítoron eddig egy szavazat mellettem (Skaven esetében a warpsotne mágikus fegyó)

Boci
warlord
warlord

Hozzászólások száma : 1534
Join date : 2011. Jan. 12.
Tartózkodási hely : Budapest

Vissza az elejére Go down

Skaven seregszabályok Empty Re: Skaven seregszabályok

Témanyitás  Skulltaker 2011-02-03, 12:03 am

Akkor meg egyszer !!!
Boci csak hogy te is megersd !!!!! magical nem egyenlo magic weaponnel !!!!! fel tudod ezt vegre fogni !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
deamonic gifts : axe of khorne counts as magical attack , but not magic item so cannot be negated !!!! (deamonic army book }
latod magikusnak szamit de megse magikus targy !!!!!!!! ERTED MAR !!!!!!!! ES UGYAN EZ A SZITU A TOMBLADE-nel !!! az is count magical , de a tomb king faq-ban meg is a valasz az volt hogy nem lehet negalni !!!!
a forditasod jo de az ertelmezesed tobb mint amit oda irtak !!! mint azt a fenti peldak is mutatjak nem miden magical attack illetve fegyver minosul Magic item/weapon-nek !!!!!!!
a bibi egyebkent csak az hogy anyit irtak hogy magical es nem azt hogy Magic weapon !!!! es a ketto nem ugyan az !!!!!
Skulltaker
Skulltaker
warlord
warlord

Hozzászólások száma : 1370
Join date : 2011. Jan. 13.
Tartózkodási hely : warp

Vissza az elejére Go down

Skaven seregszabályok Empty Re: Skaven seregszabályok

Témanyitás  Boci 2011-02-02, 1:43 pm

figyu Bázel szótagolva írom, hogy te is megértsd:
a Skaven FAQ-ban erratázva van a warpsotne fegyverekre vonatkozó (eredetileg a skaven seregkönyvben található) szakasz!
az errata szó szerint úgy szól, hogy:
"Warpstone weapons and attacks made by them count as magical"
ez magyarra fordítva azt jelenti, hogy:
"a Warpstone fegyverek és az általuk leadott támadások mágikusnak minősülnek"
vagyis
a Warpstone fegyverek mágikusak és a Warpstone fegyverek által leadott sebzések mágikusak
vagyis ha van egy halmaz a nemmágikus és a mágikus fegyvereknek, akkor a warpsotne fegyvereket a 'B' vagyis a mágikus fegyverek halmazában találjuk...

(segítek, eredetileg az army book ezen cikkeje úgy szólt, hogy a warpstone fegyverekkel leadott sebzés mágikusnak minősül, vagyis a különválasztott fegyver és az általuk leadott sebzés mondatrész lett hozzá"erratázva")
harmadszor már nem írom le pig

Boci
warlord
warlord

Hozzászólások száma : 1534
Join date : 2011. Jan. 12.
Tartózkodási hely : Budapest

Vissza az elejére Go down

Skaven seregszabályok Empty Re: Skaven seregszabályok

Témanyitás  Skulltaker 2011-02-02, 12:25 pm

mar bocs de az van leirva hogy magikusnak szamit az az magical attacknak minosul csak ugy mint a demonok , wraith blade , tomb blade esnem az van le irva hogy magic weapon lenne . igy amit a tomb blade re irtak a hivatalos 8-as tomb king faq-ban igy anak allnia kell a hasonlo esetekben is . nos mivel az en faq-ban meg az van hogy demon giffteket nem lehet negalni peddig van sok gift ami fegyver . ha a kettot ossze teszem fegyver ami magikus tamadasnak minosul es meg se lehet negalni .akkor faszag azt hinni hogy warpstone weapon a magic weapon kategoriaba esne , mert csak magikusnak szamit a tamadas vele , es mint azt tudjuk gw eseteben magical attack es magic weapon nem ugyan az meg akkor sem ha a magical attack fegyverbol ered . de amig nem pt-ert veszuk oket a magic item listbol , addig ezek ket kulon kategoria
Skulltaker
Skulltaker
warlord
warlord

Hozzászólások száma : 1370
Join date : 2011. Jan. 13.
Tartózkodási hely : warp

Vissza az elejére Go down

Skaven seregszabályok Empty Re: Skaven seregszabályok

Témanyitás  Boci 2011-02-02, 8:34 am

2 különböző seregről beszélünk, már miért ne üthetné egymást?
ha egyszer le van írva a skaven faq-ban, hogy mágikus fegyver, akkor min vitatkozunk?
confused

Boci
warlord
warlord

Hozzászólások száma : 1534
Join date : 2011. Jan. 12.
Tartózkodási hely : Budapest

Vissza az elejére Go down

Skaven seregszabályok Empty Re: Skaven seregszabályok

Témanyitás  Skulltaker 2011-02-02, 12:25 am

nos a tomb king konyvben a tomb blade magikus attacknak minosul !! es olvasd el a tomb king faq-ot mert az is hivatalos gw !!! akkor most a ketto uti egymast???
Skulltaker
Skulltaker
warlord
warlord

Hozzászólások száma : 1370
Join date : 2011. Jan. 13.
Tartózkodási hely : warp

Vissza az elejére Go down

Skaven seregszabályok Empty Re: Skaven seregszabályok

Témanyitás  Boci 2011-02-01, 9:05 pm

te figyelj már Bázel...amit leírtam azt a FAQ-ból idéztem....ez egy errata.
az alapkönyvben csak annyi volt, hogy az ütés amit ilyen fegyverrel leadnak mágikusnak számít, nos ezt javították ki (erratázták meg) arra, hogy nem csak az ütés hanem a fegyver is mágikusnak minősül, tehát ez TELJESEN más kategória mint a tomb blade az ugyanis nincs meg erratázva, ez viszont igen, ghivatalosan, végérvényesen, tehát a warpstone weapon mágikus fegyver és pont!
ezt nem én találtam ki hanem a GW írta le feketén fehéren...
csak a miheztartás végett, mert amúgy én lesz*rom tongue

Boci
warlord
warlord

Hozzászólások száma : 1534
Join date : 2011. Jan. 12.
Tartózkodási hely : Budapest

Vissza az elejére Go down

Skaven seregszabályok Empty Re: Skaven seregszabályok

Témanyitás  Skulltaker 2011-02-01, 8:04 pm

most kivetelesen besegitek illetve a Dani partjat fogom !
a szoban forgo vita vege az lett hogy Dani a tomb king faq-ban megtalalta a tomb blades kerdest ami magical attack-nak minosul hasonloan mint a warpstone weapon es a vampir countok nak is van valami hasonlo fegyvere is .
nos a faquban pont azt kerdeztek hogy hat a tomb blade ellen olyan spell , magic weapon illetve spec ability ami negalja a varazstargyakat es a valasz az volt hogy nem ! nos mivel warpstone weapon ugyan az a kategoria arrol nem is beszelve hogy az egesz deamon sereg magikus tamadasnak minosul es lasok be a puszta kez is egy weapon ! igy ezeket sem lehet negalni!!!
bocsesz de ez van!!!
Skulltaker
Skulltaker
warlord
warlord

Hozzászólások száma : 1370
Join date : 2011. Jan. 13.
Tartózkodási hely : warp

Vissza az elejére Go down

Skaven seregszabályok Empty Re: Skaven seregszabályok

Témanyitás  Dugó 2011-02-01, 5:28 pm

Biztos hogy nem így van, mert én is megtaláltam valahol rá a választ , majd jól előkeresem ha lesz rá időm!
Ráadásul a Basel a Furnacet se hagyta ködözni mondván magci weaponnek minősül..pedig szabály szerint az egy Mount...nem pedig Weapon..
amúgy ez a vita még valami 7-es rendszerű csatában volt..azóta kicsit változtak az idők...
Dugó
Dugó
warlord
warlord

Hozzászólások száma : 1287
Join date : 2011. Jan. 12.

Vissza az elejére Go down

Skaven seregszabályok Empty Re: Skaven seregszabályok

Témanyitás  Boci 2011-02-01, 4:04 pm

ŐŐh.. most olvastam a Skaven faq-t és eszembe jutott, hogy Bázel barátunkkal jómultkorjában vitáztatok....
van egy démon gift ami azt mondja, hogy a mágikus fegyverek simának minősülnek base to base...erre az volt Dani válasza, hogy a warpstone weapon nem mágikus csak az ütése annak számít... nos a faq első oldala szó szerint idézve:
"Warpstone weapons and attacks made by them count as magical"...vagyis működik a kombó ellene...
csak a miheztartás végett study

Boci
warlord
warlord

Hozzászólások száma : 1534
Join date : 2011. Jan. 12.
Tartózkodási hely : Budapest

Vissza az elejére Go down

Skaven seregszabályok Empty Re: Skaven seregszabályok

Témanyitás  Boci 2011-02-01, 3:57 pm

Már megvan a szüprém taktika ellened, megfősz a saját levedben bolhazsák cat

Boci
warlord
warlord

Hozzászólások száma : 1534
Join date : 2011. Jan. 12.
Tartózkodási hely : Budapest

Vissza az elejére Go down

Skaven seregszabályok Empty Re: Skaven seregszabályok

Témanyitás  Dugó 2011-02-01, 3:51 pm

Pfffff....de nagy a szád Chaos szukafattya!:-)
Dugó
Dugó
warlord
warlord

Hozzászólások száma : 1287
Join date : 2011. Jan. 12.

Vissza az elejére Go down

Skaven seregszabályok Empty Re: Skaven seregszabályok

Témanyitás  Boci 2011-02-01, 1:34 pm

..persze, nem sírni akartam, csak rávilágítani a disznóságokra...azt hiszem szépen levezettem a problémámat..
..csak ugyebár van olyan sereg, aki nem tud mit kezdeni néhány dologgal, és van olyan is, amivel senki sem tud..

De az, hogy táposmákos vagy még nem jelenti azt, hogy fel ne törölném veled a csatamezőt Very Happy


Boci
warlord
warlord

Hozzászólások száma : 1534
Join date : 2011. Jan. 12.
Tartózkodási hely : Budapest

Vissza az elejére Go down

Skaven seregszabályok Empty Re: Skaven seregszabályok

Témanyitás  Dugó 2011-02-01, 1:29 pm

Ne kezdjük megint gyerekek...várjátok mán meg a sírást a Challeng fight-ok végéig rendben?
Dugó
Dugó
warlord
warlord

Hozzászólások száma : 1287
Join date : 2011. Jan. 12.

Vissza az elejére Go down

Skaven seregszabályok Empty Re: Skaven seregszabályok

Témanyitás  Boci 2011-02-01, 11:09 am

..az jó dolog ha odafigyelnek mindenre, csak az a nem jó dolog, ha mindenre megoldást is találnak, azza nem hagynak nyitva kiskaput (és ugye a te seregednél igencsak résnyire van hagyva, mivel szinte az összes gyengédet kigyomlálták)
..de legalább van kihívás a legyőzésedben Basketball

Boci
warlord
warlord

Hozzászólások száma : 1534
Join date : 2011. Jan. 12.
Tartózkodási hely : Budapest

Vissza az elejére Go down

Skaven seregszabályok Empty Re: Skaven seregszabályok

Témanyitás  Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

1 / 2 oldal 1, 2  Next

Vissza az elejére

- Similar topics

 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.